Inwestycje Tramwaje

Trakcja PRKiI wybuduje nową trasę tramwajową oraz mosty w Bydgoszczy

Nową trasę tramwajową i mosty nad Brdą w Bydgoszczy wybuduje firma Trakcja PRKiI – informuje bydgoski Magistrat. Obiekty powstaną między ulicami Toruńską i Fordońską. Wykonawca zbuduje torowisko, drugą jezdnię oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Fot. bydgoszcz.pl

Najkorzystniejszą ofertą złożoną w przetargu była oferta firmy Trakcja PRKiI – ok. 153 mln zł. Dodatkowo spółka zadeklarowała skrócenie czasu wykonania zadania – do 24 miesięcy.

Zadanie dofinansowane zostanie z UE kwotą 48 mln zł.

Lokalizacja nowej przeprawy mostowej została wybrana m.in. w oparciu o wynik konsultacji społecznych. Projekt zakłada powstanie dwóch mostów o długości około 240 metrów. Jedna dedykowana będzie tramwajom.

Torowisko zlokalizowane zostanie pomiędzy jezdniami. Budowa poprawi komunikację między Fordonem a Bartodziejami z osiedlami górnego tarasu miasta i obszarami inwestycyjnymi.

Częścią projektu jest też nowy most drogowy po stronie wschodniej. Znajdą się na nim dwa pasy ruchu. Obok powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Wraz z inwestycją przebudowane będą też skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z Fordońską oraz Toruńską. Wokół skrzyżowania z ul. Fordońską ścieżki rowerowe powstaną po stronie południowej i zachodniej umożliwiając bezpieczny przejazd na najważniejszych kierunkach.

Częścią projektu jest też rozbudowa rozjazdów w rejonie skrzyżowania ul. Toruńskiej z Perłową. Przy przebudowywanych skrzyżowaniach będą lokalizowane nowe przystanki tramwajowe z peronami dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Perony będą wyposażone w ekrany LCD z rozkładami jazdy. Dodatkowymi elementami inwestycji są też przebudowa torowisk wzdłuż ul. Perłowej.

– Zakładamy, że w inwestycja będzie prowadzona pod ruchem tramwajowym na ul. Fordońskiej i Toruńskiej. Zależy nam na ograniczeniu utrudnień w trakcie inwestycji do minimum. Dlatego duża część prac będzie mogła odbywać się poza istniejącym pasem drogowym – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

 

Źródło: bydgoszcz.pl

Dodaj komentarz