Targi Wydarzenia

TRAKO 2023 – co przygotowała Grupa PKP S.A.?

Liczne spotkania, debaty, prezentacje rynkowych nowości oraz Dzień Edukacji i Kariery – tak w skrócie można opisać cztery dni targów, które co dwa lata odbywają się w Gdańsku. TRAKO to najważniejsze wydarzenie branżowe – największe w Polsce i drugie najistotniejsze w Europie targi kolejowe.

Tegoroczna, 15. edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, której organizatorami są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Grupa PKP, to doskonała okazja do tego, aby wziąć udział w wielu wydarzeniach związanych z branżą transportu szynowego, podczas których będzie można dowiedzieć się o kierunkach jego rozwoju oraz najnowszych trendach.

W tym roku targi TRAKO będą trwały od 19 do 22 września. Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów przewidziano seminaria specjalistyczne, a także konferencję techniczną oraz spotkania międzynarodowej organizacji branżowej CER (Community of European Railway and Infrastructure Companies), czyli Wspólnoty Kolei Europejskich oraz Zarządców Infrastruktury Kolejowej. Targi zostaną zainagurowane 19 września uroczystą ceremonią otwarcia i debatą „Strategiczna rola kolei w budowie odporności Europy”.

– Targi TRAKO to największe wydarzenie dla branży transportu szynowego w Polsce i drugie w Europie, podczas którego spotykają się przedstawiciele wszystkich najważniejszych podmiotów i instytucji funkcjonujących na rynku transportowym. Dlatego od wielu lat uczestniczymy w tym wydarzeniu jako Grupa PKP, prezentując swoje osiągnięcia, a także naszą ofertę. Osobiście jestem bardzo zadowolony, że dziś w dyskursie publicznym słyszalny jest nasz głos – kolejarzy, którzy od wielu lat przekonywali, że to transport kolejowy jest transportem przyszłości. Dziś pogląd ten popiera znakomita część opinii publicznej, decydentów oraz ekspertów. To dla nas bardzo budujące – mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A. i Grupy PKP.

 

Na targi zaprasza także prezes zarządu MTG S.A. Andrzej Bojanowski.

– Z ogromną przyjemnością zapraszamy na 15., jubileuszową edycję targów TRAKO, wyjątkowe święto branży transportu szynowego cenione w kraju i za granicą. To wydarzenie, które ma ogromy wpływ na rozwój gospodarczy miasta i regionu. Marka TRAKO zawdzięcza swój sukces znakomitej współpracy wszystkich uczestników targów, a w szczególności zaangażowaniu Grupy PKP oraz współorganizatorów stanowiących Radę Programową. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się swoją wiedzą i radą do rozwoju oraz budowania międzynarodowej pozycji TRAKO – mówi Andrzej Bojanowski, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.

 

Udział Grupy PKP, jako współgospodarza targów obejmuje szereg aktywności, których liderem są spółki Grupy PKP. Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia targów będzie debata poświęcona konsolidacji kolei oraz szansom i wyzwaniom, z jakimi się ona wiąże. Istotnym punktem tego dnia będzie także kolejna zorganizowana przez PKP S.A. debata pt. „Kobiety w sektorze kolejowym – wyrównywanie szans – możliwości i przeszkody”. Pierwszego dnia targów odbędzie się także debata poświęcona perspektywom rozwoju towarowych przewozów kolejowych w obszarze Trójmorza, na którą zaprasza spółka Grupy PKPPKP CARGO S.A., oraz uroczystość związana z jubileuszem 10-lecia Fundacji Grupy PKP. Z kolei Spółka PKP Intercity pierwszego dnia targów zaprasza na konferencję prasową poświęconą podpisaniu porozumienia o współpracy z PGE Energetyką Kolejową, a także zostanie pokazany projekt specjalny, który z pewnością przyciągnie uwagę odwiedzających.

Dodaj komentarz