Raport z Polski Tabor Wydarzenia

TRAKO: zaprezentowano pierwszy polski ezt dla Regio Jet [ZDJĘCIA]

Na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2021 zaprezentowano skład EZT 654 Regio Jet – pierwszy polski elektryczny zespół trakcyjny przystosowany do eksploatacji na sieciach kolejowych w Europie o zasilaniu prądem zmiennym. Pojazd eksploatowany będzie w województwie Usteckim (Czechy).

Fot. Michał Ciechowski / Raport Kolejowy

Bydgoski producent taboru kolejowego dostarczy do czeskiego prywatnego przewoźnika Regio Jet siedem nowych pojazdów. Jeden z nich został zaprezentowany w środę 22 września na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO.

Pojazdy różnić się będą od krajowych Elfów 2 przede wszystkim innym układem biegowym. Człony ezt oparte są na oddzielnych wózkach. Komfort podróży poprawią dłuższe wagony. To pierwszy skład, w którym pudło zbudowane zostało jako konstrukcja skorupowa – zarówno ostoja, jak i ściany boczne z poszyciem są elementami nośnymi.

– Atutem tej rodziny pojazdów jest zapewnienie przewoźnikowi możliwości reagowania na różne potoki pasażerskie poprzez możliwość łatwej rekonfiguracji zestawów trakcyjnych tzn. zestawienia pojazdu trójczłonowego z zestawu dwuczłonowego i wagonu środkowego – informuje producent.

 

Czytaj dalej >