Aktualności Tramwaje

Tramwaj atrakcją festiwalu Skyway w Toruniu

19 sierpnia 2020 r. rusza kolejna odsłona toruńskiego festiwalu światła Skyway. Wydarzenie w tym roku przebiega w nietypowej formie, wszystkie atrakcje będą rozstawione wzdłuż specjalnie przygotowanej trasy samochodowej. Jedną z nich będzie zabytkowy tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Fot. MZK w Toruniu

Toruński festiwal światła, przez wzgląd na epidemię COVID-19, w tym roku zagości w zupełnie nowej przestrzeni – na Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Ta zmiana pociąga za sobą również modyfikację formuły, a całość odbędzie się jako wydarzenie samochodowe. Tegoroczny program ułożony zostanie w festiwalowy szlak, którą widzowie pokonają samochodami osobowymi. Wyruszając w niemal 5 kilometrową trasę, widzowie miną kilkadziesiąt świetlnych projektów.

Jednym z nich, w strefie 11, będzie zabytkowy tramwaj turystyczny. Towarzyszyć mu będą światła, dysze wodne oraz autorska muzyka. Świetlna projekcja zabierze widzów w niezwykłą podróż, w której będzie mowa m.in. o dorastaniu czy dobrych nawykach.  Autorem koncepcji jest firma Water Concept.

Festiwal odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia 2020 r. na lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu, codziennie w godzinach 20:30-00:00.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie https://www.autoskyway.pl.

Projekcja jest realizowana w ramach promocji projektu “Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Mat. MZK w Toruniu