Tramwaje Wydarzenia

Tramwaj “Krzysztof” sprawdził torowisko na mostach Pomorskich [FILM]

W połowie lutego wznowiony ma zostać ruch na mostach Pomorskich we Wrocławiu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji prowadzi przez konstrukcję przejazdy techniczne tramwajów. Na torowisko wyjechał wyjątkowy skład – „Krzysztof”.

Wizualizacja mostów Pomorskich
Wizualizacja mostów Pomorskich

Wrocławskie mosty Pomorskie przebudowano i wyremontowano. Zniknęła z nich m.in. szpecąca rura ciepłownicza. Nowy wygląd zyskały zabytkowe baszty, całość zaś została podświetlona. Inwestycja, która rozpoczęła się 7 marca 2020 r. ma swój finał.

– Most odzyskał blask. Ta zabytkowa, historyczna przeprawa wygląda pięknie. Teraz także po zmroku. Delikatne, ciepłe oświetlenie dodaje jej uroku. Wierzę, że będzie to jeden z ulubionych obiektów dla fotografów – powiedział Jacek Sutryk.

 

Prezydent Wrocławia poinformował o realizowanych na mostach przejazdach technicznych po torowisku tramwajowym. Symbolicznie na trasę wyjechał tramwajKrzysztof Balawejder”, który upamiętnił zmarłego w ubiegłym tygodniu prezesa MPK Wrocław.

Jak informuje strona wroclaw.pl, od 30 stycznia 2023 roku planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach autobusowych K, 142, a także w kursach nocnych linii 257.

Autobusy ww. linii, od ulicy Dubois będą kursowały w obu kierunkach przez ulicę Pomorską, Mosty Pomorskie do ulicy Nowy Świat. Pomiędzy mostem północnym i mostem południowym – na wysokości skrzyżowania z ulicą Księcia Witolda, miasto uruchomi nowy przystanek „Mosty Pomorskie”. Tu zatrzymają się przejeżdżające wszystkie linie autobusowe.

Z uwagi na przebudowę ulicy Pomorskiej, a także placu Staszica, autobusy linii 132 oraz tramwaje linii 15 i 74 pojadą dotychczasowymi trasami przejazdu.

Remont mostów warty jest 70 mln zł. Obejmował kompleksowe prace zakładające nie tylko poprawę parametrów użytkowych, ale też i walory estetyczne 118-letniego mostu.

Remont przechodziły trzy mosty Pomorskie: Południowy, Środkowy, a także Północny. Na kompleksowe odnowienie przepraw firma Pro-Tra Building miała trzy lata.

O szczegółach inwestycji przeczytacie na wroclaw.pl.

Dodaj komentarz