Tramwaje

Tramwaje Szczecińskie – tory zabezpieczone, prace ruszają w sobotę

W sobotę 20 lutego br. wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu związanej z przebudową torowisk. Na remontowanych odcinkach stoi już blisko 1000 nowych zapór drogowych najnowszej generacji. W najbliższych dniach pojawią się kolejne, tym razem na Placu Żołnierza.

Torowa Rewolucja w Szczecinie nie zwalnia. W ramach tego etapu w dalszym ciągu prace będą się odbywać na torowisku wzdłuż ulicy Matejki na odcinku od ulicy Piłsudskiego do placu Żołnierza Polskiego. Dodatkowo roboty rozpoczną się na odcinku wzdłuż placu Żołnierza Polskiego w części od ul. Matejki do al. Wyzwolenia. Roboty obejmą także jezdnię północną (w kierunku do al. Wyzwolenia).

W związku z tym w dalszym ciągu będą obowiązywać zmiany wprowadzone w poprzednim etapie prac, ale dodatkowo od soboty (20 lutego br.) zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • Na skrzyżowaniu Matejki – Piłsudskiego na wlocie południowym ponownie będzie możliwy skręt w lewo z dwóch pasów ruchu
  • Na skrzyżowaniu przy placu Hołdu Pruskiego na wlocie od Trasy Zamkowej możliwy będzie jedynie skręt w prawo w kierunku ulicy Matejki
  • Zmienione zostaną programy sygnalizacji świetlanej na skrzyżowaniach: Matejki – Piłsudskiego i Plac Hołdu Pruskiego oraz na placu Żołnierza Polskiego – Wyzwolenia

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne w ostatnich dniach część prac nie mogła być prowadzona. Wykonawca wstrzymał prowadzenie zaplanowanych prac budowlanych branży drogowo-torowej, sanitarnej i elektro-energetycznej z uwagi na silne opady śniegu i niskie temperatury.

Czytaj dalej >