Konferencja

“Transport Kolejowy: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. UTK zaprasza na konferencję

 

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej „Transport Kolejowy: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. Wydarzenie adresowane jest do uczniów, studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych zajmujących się szeroko rozumianą tematyką transportu szynowego. Konferencja odbędzie się 13 maja 2020 r. w siedzibie UTK w Warszawie.

Konferencja ma przede wszystkim popularyzować wiedzę na temat kolei wśród uczniów, studentów i doktorantów. Jest wyjątkową okazją, także dla tych którzy dopiero zaczynają przygodę z nauką, na zaprezentowanie swoich referatów, badań i pomysłów.

Uczestnictwo w wydarzeniu zgłosić należy do 16 marca. Aby to zrobić, należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z abstraktem. Zgłoszenie można przesłać przez internet korzystając z formularza, uzupełniając je przesyłką listową na adres urzędu. Wzór abstraktu jest udostępniony na stronie UTK.

W trakcie konferencji wygłoszone zostanie 10 referatów. O zakwalifikowaniu referatu decydować będzie ocena nadesłanego abstraktu. (Szczegóły: Komunikat nr 1 IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Technicznej Transport Kolejowy 2020: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość).

– Wykształcone kadry to jeden z filarów bezpieczeństwa systemu kolejowego, dlatego dla Urzędu Transportu Kolejowego tak ważna jest promocja zawodów kolejowych i prac naukowych związanych z koleją. Jedną z form propagowania wiedzy na temat kolei jest organizowana przez nas konferencja naukowa – mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. – Co ważne, zaproszenie do udziału kierujemy także do uczniów szkół średnich. Chcemy zachęcić ich do zgłębiania tematyki związanej z koleją i dalszej edukacji w tym kierunku – zachęca do udziału w konferencji Prezes UTK.

 

W trakcie konferencji zaprezentowana będzie wystawa „Stacja: Niepodległa. Na torach II RP”, przygotowana przez UTK i Biuro Programu „Niepodległa”.

Dodaj komentarz