Przewozy towarowe

“Transportujemy tylko to, co najpilniejsze”. Kolej w RPA ogranicza przewóz towarów

Republika Południowej Afryki mierzy się z pandemią. W związku z koronawirusem spółka Transnet ogranicza operacje kolejowe. Transportowane są tylko te towary, które mogą ulec szybkiemu zepsuciu.

– Naszym głównym celem jest zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz społeczności, w której żyjemy i pracujemy – podkreśla przedstawiciel firmy Transnet. – Świadczymy jednak usługi, które są niezbędne dla skutecznego funkcjonowania gospodarki, zwłaszcza w tym trudnym czasie.

 

Transnet przeprowadził kompleksową ocenę środowiska i wpływu usług na całą Afrykę Południową. Decyzją zarządu, w eksploatacji pozostaną tylko pociągi, które przewożą łatwo psujące się i wrażliwe towarypaliwo, drewno, produkty rolne oraz węgiel dla szpitali i dla wytwarzania energii.

Otwarty w ciągu dnia, przez 7 dni w tygodniu, pozostanie także śródlądowy terminal kontenerowy City Deep. Pozostałe – Kascon, Pretcon i Belcon – funkcjonować będą tylko od poniedziałku do piątku. Zamknięte zaś będą terminale w Vaalcon, Bayhead, Catcon, Lohatla, Bloemcon, Deal Party, Kaalfontein i Isipingo.

Na linii Ogies – Richards Bay – Centracor w dalszym ciągu przewożone będzie wapno i wapień do oczyszczania wody i węgiel do wytwarzania energii. Kontynuowany będzie również transport sody kalcynowanej i soli.

Towary pierwszej potrzeby transportowane będą do i z Botswany, Zimbabwe, Maputo w Mozambiku, Namibii, Lesotho i Eswatini.

Dodaj komentarz