Tabor

Trenitalia odebrała pierwszy z 7 pociągów hybrydowych od Hitachi Rail

Hitachi Rail zaprezentowało pierwszy, hybrydowy pociąg międzymiastowy dla Trenitalia. Docelowo do włoskiego przewoźnika trafi siedem takich pojazdów.

Pierwszy hybrydowy pociąg Intercity od Hitachi Rail dla Trenitalia zaprezentowano 22 marca we włoskim Reggio di Calabria. Kursować będzie na liniach regionalnych, między Kalabrią, Bazylikatą i Apulią.

Nowe pociągi charakteryzują się indywidualnym malowaniem, zleconym przez Trenitalia oraz innowacyjnym układem wewnętrznym. Łączą technologię pociągów najnowszej generacji z komfortem podróży międzymiastowych. Można je bowiem łatwo przystosować do każdego rodzaju linii kolejowych – tych zelektryfikowanych i niezeletryfikowanych.

Hybrydowy tryb jazdy, który pozwala również na odzyskiwanie energii podczas zwalniania i hamowania, pozwala na redukcję emisji dwutlenku węgla nawet o 83% w porównaniu z obecnymi pociągami z silnikami wysokoprężnymi.

Pociągi dla Trenitalia wyposażone są w innowacyjny system klimatyzacji, z optymalizacją zużycia paliwa w oparciu o faktyczną liczbę przewożonych pasażerów, gniazdka USB i 220V. Mają duże powierzchnie przeszklone, dłuższe okna, stacje rowerowe i odpowiednio duże miejsce na bagaż. Mogą osiągnąć maksymalną prędkość 160 km/h przy przyspieszeniu 1,10 m/s2.

– Pociąg hybrydowy dla Trenitalia zaprojetowany został tak, by podróż była jeszcze bezpieczniejsza, wygodniejsza i ekologiczna – mówi Luca D’Aquila, dyrektor operacyjny Hitachi Rail Group i dyrektor generalny Hitachi Rail STS SpA. – Cieszymy się, że możemy po raz pierwszy pokazać go w Reggio Calabria, mieście, w którym znajduje się jeden z naszych głównych zakładów produkcyjnych.

 

Umowa na pociągi hybrydowe Intercity dla Trenitalia podspisana została w 2022 r. Kontrakt obejmuje dostawę 7 pojazdów.

Dodaj komentarz