global Tabor

Trzeci tramwaj ForCity Smart Artic dla Schöneiche uzyskał homologację

Fot. skoda.cz

Škoda Transtech, należąca do grupy Škoda Transportation, otrzymała homologację trzeciego tramwaju ForCity Smart Artic. Pojazd eksploatowany jest w niemieckim mieście Schöneiche.

Firma transportowa w Schöneiche pierwsze 2 tramwaje ForCity Smart Artic kupiła w październiku 2018 r. Rok później zamówiła trzeci pojazd. Jego produkcja realizowana była w fabryce Škoda Otanmäki w Finlandii.

– Cieszymy się, że otrzymaliśmy wszystkie zezwolenia na prowadzenie działalności w Niemczech, a ostatni tramwaj z serii Škoda ForCity Smart Artic jest eksploatowany. Niskopodłogowy tramwaj zapewnia wygodną i niezawodną jazdę. Firma Škoda Transtech opracowała pojazd  w ścisłej współpracy z firmą transportową w Helsinkach – mówi Zdeněk Majer, prezes zarządu Škoda Transtech i starszy wiceprezes grupy transportowej Škoda.

 

Grupa transportowa Škoda coraz częściej pojawia się na niemieckim rynku. W roku 2019 wygrała przetarg na dostawę tramwajów dla firmy transportowej w Bonn. Firma Pilsen dostarczy tam łącznie 26 nowoczesnych pojazdów ForCity Smart.

W 2018 r. Grupa wygrała kolejny kontrakt na budowę nowoczesnych tramwajów dla firmy transportowej Rhein-Neckar-Verkehr. Łącznie 80 tramwajów z zamówienia podstawowego będzie eksploatowanych w najbliższych latach na liniach między miastami Mannheim, Ludwigshafen i Heidelberg. tramwaje ForCity Classic działają również w innym niemieckim mieście Chemnitz.

Trzyczęściowy tramwaj jednokierunkowy ForCity Smart Artic ma rozstaw 1000 mm, 27,4 m długości i jest w pełni niskopodłogowy. tramwaj wyposażony został w urządzenia umożliwiające podróż osobom na wózkach inwalidzkich i rodzicom z wózkami dziecięcymi.