global Tabor

Trzeci tramwaj ForCity Smart Artic dla Schöneiche uzyskał homologację

Fot. skoda.cz

Škoda Transtech, należąca do grupy Škoda Transportation, otrzymała homologację trzeciego tramwaju ForCity Smart Artic. Pojazd eksploatowany jest w niemieckim mieście Schöneiche.

Firma transportowa w Schöneiche pierwsze 2 tramwaje ForCity Smart Artic kupiła w październiku 2018 r. Rok później zamówiła trzeci pojazd. Jego produkcja realizowana była w fabryce Škoda Otanmäki w Finlandii.

– Cieszymy się, że otrzymaliśmy wszystkie zezwolenia na prowadzenie działalności w Niemczech, a ostatni tramwaj z serii Škoda ForCity Smart Artic jest eksploatowany. Niskopodłogowy tramwaj zapewnia wygodną i niezawodną jazdę. Firma Škoda Transtech opracowała pojazd  w ścisłej współpracy z firmą transportową w Helsinkach – mówi Zdeněk Majer, prezes zarządu Škoda Transtech i starszy wiceprezes grupy transportowej Škoda.

 

Grupa transportowa Škoda coraz częściej pojawia się na niemieckim rynku. W roku 2019 wygrała przetarg na dostawę tramwajów dla firmy transportowej w Bonn. Firma Pilsen dostarczy tam łącznie 26 nowoczesnych pojazdów ForCity Smart.

W 2018 r. Grupa wygrała kolejny kontrakt na budowę nowoczesnych tramwajów dla firmy transportowej Rhein-Neckar-Verkehr. Łącznie 80 tramwajów z zamówienia podstawowego będzie eksploatowanych w najbliższych latach na liniach między miastami Mannheim, Ludwigshafen i Heidelberg. Tramwaje ForCity Classic działają również w innym niemieckim mieście Chemnitz.

Trzyczęściowy tramwaj jednokierunkowy ForCity Smart Artic ma rozstaw 1000 mm, 27,4 m długości i jest w pełni niskopodłogowy. Tramwaj wyposażony został w urządzenia umożliwiające podróż osobom na wózkach inwalidzkich i rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Škoda Transtech jest największym producentem taboru w Skandynawii. Firma została założona w 1985 roku. W 2015 roku stała się członkiem Grupy Transportowej Škoda, aw 2018 roku firma została całkowicie przejęta przez Grupę Transportową Škoda. Jej głównymi produktami są piętrowe wagony elektryczne (działające jako zestawy PushPull), tramwaje i produkty inżynieryjne. Obecnie zatrudnia ponad 700 osób.

Dodaj komentarz