global Wydarzenia

Ukończono projekty dworca centralnego w Nairobi

Atkins UK zaprezentował ostateczne projekty nowego dworca centralnego w Nairobi.

Projekt kolejowy w Nairobi to niezwykle ważny, flagowy projekt w sercu miasta i brama do Afryki Wschodniej
Projekt kolejowy w Nairobi to niezwykle ważny, flagowy projekt w sercu miasta i brama do Afryki Wschodniej.

W styczniu 2020 r. prezydent Uhuru Kenyatta poprosił Atkins o wsparcie programu Nairobi Railway City & Central Station mającego na celu rozszerzenie i odciążenie centralnej dzielnicy biznesowej. Zakładano przebudowę 170 ha gruntów kolejowych o różnym przeznaczeniu pomiędzy Haile Selassie Avenue, Uhuru Highway, Landhies Road i Bunyala Road.

Zespół finansowanych z Wielkiej Brytanii ekspertów współpracował z lokalnymi przedstawicielami tak, aby opracować plan wdrożenia jak również zapewnić doradztwo w zakresie planowania urbanistycznego, zasad budownictwa ekologicznego odpornego na zmiany klimatu, struktur finansowych i mobilizacji inwestycji.

Chris Crombie – dyrektor ds. Projektowania Atkins:

Projekt kolejowy w Nairobi to niezwykle ważny, flagowy projekt w sercu miasta i brama do Afryki Wschodniej. Projekt i wizja, którą stworzyliśmy, współpracując z Howardem Humphreysem, są prawdziwym studium przypadku, jak stworzyć rozwój zorientowany na tranzyt z wbudowaną adaptacją do zmiany klimatu.

 

Dodał także, że:

– Projekt miasta kolejowego wesprze rząd Kenii w jego zaangażowaniu w tworzenie miejsc pracy, a także zieloną i zrównoważoną infrastrukturę, która napędza regenerację.

 

Rządy Wielkiej Brytanii i Kenii są na wczesnym etapie dyskusji na temat wsparcia brytyjskiego Export Finance dla projektów w Kenii, a stacja prawdopodobnie będzie jedną z pierwszych, które zyskają na współpracy.

Dodaj komentarz