Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Ukradli z pociągów walizki. Poszukuje ich policja [ZDJĘCIA]

Policjanci z Lublina poszukują mężczyzn, którzy z pociągów relacji KielceLublin oraz KrakówLublin ukradli walizki. Łącznie straty podróżnych sięgają kilku tysięcy złotych. Funkcjonariusze opublikowali w mediach wizerunki sprawców, uwiecznione przez kamery monitoringu.

Sprawę prowadzą mundurowi z III komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Do pierwszego zdarzenia doszło w czerwcu w pociągu relacji KielceLublin. Złodziej do wagonu wsiadł w Kielcach i wysiadł na stacji Radom Główny. Jak widać na monitoringu, wysiada on z walizką jednej z pasażerek. Kobieta oszacowała straty na 2,5 tys. zł.

Do kolejnego zdarzenia doszło na początku sierpnia w pociągu relacji KrakówLublin. Działanie sprawcy było podobne – wsiadł do wagonu bez walizki, wysiadł z bagażem jednej z pasażerek. Ta oszacowała straty na 800 zł. Złodziej ubrany był w ciemne spodnie, kurtkę koloru niebieskiego, jasną koszulkę oraz okulary zawieszone o kołnierzyk koszulki.

Fot. KMP Lublin

Wizerunki mężczyzn nagrały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś ich rozpoznaje proszony jest o kontakt z III komisariatem Policji w Lublinie lub z najbliższą jednostką Policji.

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz