global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Ukrzaliznytsia gotowa do ewakuacji ludności. Podstawia pociągi

Ukrzaliznytsia tymczasowo wstrzymała ruch pociągów do Charkowa, zmieniła także ruch pojedynczych składów. Przewoźnik na bieżąco reaguje na dynamiczną sytuację polityczną w kraju.

Fot. Ukrzaliznytsia
Fot. Ukrzaliznytsia

Jeszcze rano Ukrzaliznytsia zapewniała niezmienność połączeń kolejowych w kraju, gwarantując pełne bezpieczeństwo podróży. Decyzją zarządu spółki przewoźnik wstrzymał tymczasowo połączenia do Charkowa.

– Zmiany w ruchu wprowadzono dla bezpieczeństwa pasażerów – informuje UZ. – Pociągi KijówMariupol kursują ze zmniejszoną prędkością.

 

Część połączeń wstrzymano. Ukrzaliznytsia deklaruje pełną gotowość do ewakuacji mieszkańców nieopodal linii demarkacyjnej. Aktualnie planowane są przejazdy ewakuacyjne z:

Ze względów bezpieczeństwa UZ nie podała publicznie dokładnego czasu odjazdu i miejsca docelowego. Ukrzaliznytsia na bieżąco będzie podawać te dane w komunikatach na stacjach kolejowych oraz na stronie internetowej.

 

Pasażerowie proszeni są o zachowanie spokoju i stosowanie się do oficjalnych komunikatów – zaznacza przewoźnik. – Prosimy o przybycie na pokład składu ok. 30 minut przed planowanym odjazdem.

Dodaj komentarz