global Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

Atak Rosji na Ukrainę. Ukrzaliznytsia nie wstrzymuje połączeń kolejowych

Ukrzaliznycia informuje, że wszystkie pociągi do i ze stolicy kursują zgodnie z rozkładem jazdy. Przejezdne są też szlaki na wschodzie Ukrainy, dotyczy to kierunku Mariupol przez Dniepropetrowsk.

Atak Rosji na Ukrainę. Ukrzaliznytsia nie wstrzymuje połączeń kolejowych
Fot. Koleje Ukraińskie

Pociągi Ukrzaliznycia, kierujące się na wschód, nadal poruszają się z bezpieczną prędkością. Podczas dojazdu na stacje są spowalniane i zatrzymują się, jeśli pozwalają na to kwestie bezpieczeństwa.

Wczoraj [23 lutego] Koleje Ukraińskie przeszły w tryb awaryjny. Przedsiębiorstwo obsługujące krytyczną infrastrukturę transportową musi bezpiecznie przewozić pasażerów oraz zapewnić przewóz towarów przez cały czas.

W UZ wprowadzono Dowództwo Operacyjne, które będzie koordynowane z rządem, Radą Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oraz innymi organami.

W związku z tym Prezes Zarządu Ukrzaliznytsia JSC Ołeksandr Kamyszyn powiedział:

– Firma nadal pracuje zgodnie z harmonogramem. Dziękuję wszystkim kolegom za skoordynowaną pracę, która gwarantuje pracę gospodarki i zapewnia obronność kraju.

 

Koleje Ukraińskie podkreślają, że razem, przy pomocy dyscypliny i spójności kolei, sprostamy wszystkim wyzwaniom i staniemy się silniejsi.

Jak kursować będą pociągi PKP SKM Trójmiasto w okresie świątecznym?

Dodaj komentarz