global Wydarzenia

Ukrzaliznytsia planuje zwolnienia pracowników

Koleje Ukraińskie dokonały oceny kadry zarządzającej i podjęły decyzję o jej optymalizacji. Jak informuje p.o. Ukrzaliznytsii Iwan Yuryk, w planach jest redukcja zatrudnienia pracowników jednostek strukturalnych o 30 proc.

Rada nadzorcza spółki wprowadza reformy w ramach nowej organizacji pracy.

– Dużo mówiło się o optymalizacji kadry Kolei Ukraińskich. Musimy jak najszybciej uporządkować struktury w kadrze zarządzającej: wyeliminować dublowanie się stanowisk i wyraźnie rozdzielić funkcjonowanie poszczególnych działów. Pozwoli to szybciej, sprawniej i efektywniej podejmować oraz wdrażać decyzje zarządcze – podkreślił Yuryk. – Konieczne jest zmniejszenie etatów kadry kierowniczej o 30 proc.

 

Obecnie w kadrze zarządzającej zatrudnionych jest 2,4 tys. osób. Według UZ, optymalizacja nie będzie dotyczyła pracowników oddziałów regionalnych, zmniejszy się jedynie zatrudnienie w administracji.

Jak podkreślił Ivan Yuryk, rozwiązanie umów z pracownikami nastąpi zgodnie z ustaleniami podjętymi ze związkiem zawodowym.

Pracownicy, których stanowiska zostaną zredukowane, otrzymają informację odpowiednio wcześniej, a także dostaną propozycję innej pracy. Po zwolnieniu otrzymają wszystkie należne wypłaty i odprawy w wysokości nie mniejszej niż przeciętne miesięczne wynagrodzenie – podsumował szef firmy.

Dodaj komentarz