Polregio Raport z Polski Wydarzenia

Uratowała życie pasażera. Kierowniczka pociągu doceniona przez Polregio

Polregio doceniło kierowniczkę pociągu, która pod koniec stycznia brała udział w akcji ratunkowej na peronie Gdańsk Port Lotniczy. Dzięki szybkiej reakcji pasażerów oraz załogi pociągu udało się uratować życie mężczyzny, który upadł i stracił przytomność.

Uroczystość z udziałem kierowniczki pociągu – Anny Homernik – oraz zarządem Polregio, w tym prezesem spółki Arturem Martyniukiem, odbyła się we wtorek 2 lutego w siedzibie przewoźnika w Warszawie.

– Bardzo dziękuję podróżnemu i Pani Annie Homernik, kierownik pociągu, którzy przyczynili się do uratowania podróżnemu zdrowia, a najprawdopodobniej również życia. Jest niezwykle istotne, aby w tego typu sytuacjach jak najszybciej udzielić pomocy. Taka postawa, szczególnie w trakcie trwania pandemii Covid-19, bez wątpienia wzbudza podziw i uznanie, a dla innych stanowi wzór do naśladowania – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO. – Pracownicy POLREGIO codziennie troszczą się o bezpieczeństwo pasażerów w podróży oraz, co pokazuje postawa Pani Anny Homernik, w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. To doskonały przykład służby zgodnej z etosem kolejarza – podkreśla Martyniuk.

 

Pani Anna Homernik w uznaniu za swoją postawę otrzymała podziękowania i okolicznościowy upominek z rąk prezesa zarządu Artura Martyniuka. Dodatkowo otrzyma nagrodę pieniężną.

Przypomnijmy

Do zdarzenia doszło 26 stycznia na peronie Gdańsk Port Lotniczy. Jedna z osób znajdujących się na peronie zemdlała i upadła. Na pomoc ruszyli pozostali podróżni. Po chwili dołączyła także kierowniczka pociągu REGIO nr 96312 kursującego w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Pasażerowie i konduktorka Polregio uratowali życie mężczyźnie

Dodaj komentarz