Tabor Wydarzenia

Usiądź za sterami symulatora maszynisty Kolei Śląskich

Koleje Śląskie udostępnią miłośnikom kolei symulator pojazdu kolejowego. Odwzorowano w nim prawdziwą kabinę pojazdu trakcyjnego typu Elf 2/22 WEd. To unikalna inwestycja, w której mogą odnaleźć się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy chcący poznać pracę maszynisty.

Symulator Kolei Śląskich (fot. kolejeslaskie.pl)
Symulator Kolei Śląskich (fot. kolejeslaskie.pl)

Dla miłośników kolei i zawodowców

Ultranowoczesny symulator pojazdu kolejowego posłuży profesjonalistom chcącym sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę praktyczną. To dla nich możliwość, aby przetestować swoje kompetencje w bezpiecznych warunkach.

Jednym z największych urozmaiceń symulator jest odzwierciedlenie prawdziwej kabiny pojazdu typu Elf 2/22 WEd w skali 1:1. Pulpit maszynisty również nie odbiega od realnego wyglądu – jest odwzorowany w 100% z każdym urządzeniem znajdującym się w realnym składzie. Te czynniki sprawiają, że symulator to rzeczywiste odzwierciedlenie pracy maszynisty, wraz z uwzględnieniem każdego aspektu prowadzenia autentycznego pojazdu szynowego.

Pełne odzwierciedlenie wrażeń umożliwia kabina symulacyjna, posadowiona na platformie ruchowej o sześciu stopniach swobody. Dzięki temu można odczuć drgania, przyspieszenie, hamowanie, przeciążenie, a także wykolejenie pojazdu. W kabinie maszynisty mieści się również pionierski system wizualizacji 4K UHD oraz immersyjny system dźwięku przestrzennego.