Tabor Wydarzenia

Usiądź za sterami symulatora maszynisty Kolei Śląskich

Dopracowano również oprogramowanie, które zawiera regularne aktualizacje zarówno w zakresie specyfiki szlaków, jak i wszelkich remontów bądź utrudnień. W związku z tym symulator zapewnia przejazd zgodny ze schematem linii Kolei Śląskich.

Szkolenia rozwijające umiejętności

Symulator to również narzędzie umożliwiające szkolenie z zakresu prowadzenia pojazdów z wykorzystaniem nowoczesnych systemów kierowania składem (zgodnie z Europejskim Systemem Sterowania Pociągiem – ETCS).

Co ważne dla maszynistów, symulator zapewnia także ćwiczenia z wykorzystaniem łączności GSM-R. Już od 2025 r. będzie ona podstawowym systemem łączności w Polsce.

Oprogramowanie urządzenia pozwala maszynistom na przećwiczenie zdarzeń oraz wypadków, do których może dojść podczas pracy pociągowej czy manewrowej. System przygotowano w celu sprawdzenia swoich umiejętności, które w symulatorze będzie można przetestować przy udziale innych pojazdów kolejowych i drogowych, a także maszyn rolniczych.

Specjalne algorytmy informują, czy maszynista prawidłowo obsługuje wszystkie urządzenia sterowania oraz poziom czujności podczas pracy.

Symulator uwzględnia realne problemy, do których może dojść podczas prowadzenia pojazdu. Pozwala on na odtworzenie całego spektrum usterek pojazdu oraz zdarzeń nietypowych, związanych z infrastrukturą kolejową. Maszyniści mogą również szkolić się w zakresie ekonomicznego sposobu jazdy. Umożliwia to moduł eco-driving, dzięki któremu można analizować zużycie energii podczas symulowania przejazdów.