Przewozy towarowe Raport z Polski Wydarzenia

Usypał z wagonu miał węglowy. Sprawca zatrzymany przez SOK

Usypał z wagonów około 5 ton miału węglowego, który planował wywieźć. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę na gorącym uczynku.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło 25 stycznia na stacji Ruda Śląska Bielszowice. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z KR SOK w Katowicach zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę usypu miału węglowego. Kruszec transportowany był pociągiem towarowym relacji Ruda BielszowiceCzęstochowa Towarowa.

Podczas interwencji mundurowi zastosowali środki przymusu bezpośredniego. Do momentu przybycia patrolu SOK mężczyzna usypał z wagonu około 5 ton miału węglowego.

– Ujęty 33-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu IV Policji w Rudzie Śląskiej, który prowadzi dalsze czynności w sprawie – informują mundurowi. – Odzyskany miał węglowy został zabezpieczony przez pracowników spółki kolejowej PKP Cargo S. A.

 

To nie pierwsza tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Funkcjonariusze SOK kilka tygodni temu zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzn, który ładowali do samochodu worki z koksem. Jak się okazało, sprawcami kradzieży byli policjanci.

O szczegółach przeczytacie poniżej:

Kradli czy chcieli przewieźć? Straż Ochrony Kolei zatrzymała policjantów

Dodaj komentarz