Polregio Raport z Polski Wydarzenia

Uszkodzona sieć trakcyjna w pobliżu stacji Opole Główne

Do końca dnia potrwać może naprawa uszkodzonej sieci trakcyjnej w okolicy stacji Opole Główne.

Jak informuje biuro prasowe PKP Polskich Linii Kolejoweych, przerwa w ruchu pociągów na szlaku Opole Główne – Opole Groszowice wpływa na ruch kolejowy na stacji Opole Główne i przejazd niektórych pociągów dalekobieżnych z kierunku Wrocławia oraz Kędzierzyna-Koźla.

Za niektóre pociągi regionalne uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Składy dalekobieżne kierowane są zmienioną trasą przez stację Opole Główne Towarowe lub Opole Wschodnie. Przygotowano relację wahadłową dla podróżnych niektórych składów dalekobieżnych relacji Opole Zachodnie – Opole Główne, które pojadą trasą zmienioną z pominięciem stacji Opole Główne.

O utrudnieniach informuje także Polregio.

– Z uwagi na utrudnienia w ruchu na linii kolejowej 132, związane ze wstrzymaniem ruchu pociągów na szlaku Opole Główne – Opole Groszowice informujemy, że wszystkie pociągi jadące z Kędzierzyna-Koźla w stronę Opola Głównego i dalej oraz jadące do Kędzierzyna Koźla od Opola Głównego jadą z pominięciem stacji Opole Groszowice (jadą przez Opole Wschodnie – ze zmianą kierunku jazdy) – czytamy w informacji Polregio.

Pociągi od Opola Głównego do Gliwice (przez Strzelce Opolskie) oraz z Gliwice do Opola Głównego (przez Strzelce Opolskie) jadą z komunikacją zastępczą na odcinku Opole Główne – Opole GroszowiceOpole Główne.

Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie w pociągach.

Informacje o aktualnej sytuacji są dostępne pod numerem telefonu 601 382 769.