Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

UTK przyznał SKPL otwarty dostęp na trasie Warszawa – Rawa Ruska

SKPL otrzymała decyzję o przyznaniu otwartego dostępu dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie Warszawa – Rawa Ruska (Ukraina). Nowe połączenie mogłoby wystartować wraz z wrześniową korektą rozkładu jazdy pociągów.

Fot. SKPL / Facebook
Fot. SKPL / Facebook

Formalną decyzję Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego SKPL otrzymało 30 maja. Zgodnie z dokumentem, pasażerskie przewozy kolejowe spółka realizować będzie na trasie Warszawa Wschodnia – Hrebenne – Rawa Ruska.

– Wydanie zgody uprawniającej do wykonywania przewozów kolejowych w terminie od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2028 r. nie oznacza, że pociąg rozpocznie kursowanie już dziś – tłumaczy spółka SKPL, w odpowiedzi na pojawiające się w mediach informacje. – Dopiero wydanie formalnej decyzji przez Prezesa UTK pozwala nam na złożenie wniosków o przydzielenie tras pociągów w ramach wolnej przepustowości, a te należy przesłać na 40 dni przed planowanym uruchomieniem nowego połączenia.

 

Wciąż trwają uzgodnienia natury organizacyjno-prawnej. Nowe połączenie mogłoby więc wystartować dopiero we wrześniu – dokładniej od korekty rozkładu jazdy.

Dodaj komentarz