global Inwestycje Wydarzenia

VINCI wybuduje trzy stacje dla linii 18 Grand Paris Express

Société du Grand Paris przyznało Chantiers Modernes Construction (VINCI Construction) kontrakt na budowę stacji napowietrznych Palaiseau, Orsay-Gif i CEA Saint-Aubin (Essonne). Znajdą się one na wiaduktach przyszłej linii 18 Grand Paris Express. Prace rozpoczną się w lipcu 2022 roku i powinny zakończyć się po 38 miesiącach.

Kontrakt o wartości 80,9 mln euro obejmuje prace w zakresie inżynierii lądowej i konstrukcyjnej.
Kontrakt o wartości 80,9 mln euro obejmuje prace w zakresie inżynierii lądowej i konstrukcyjnej.

Kontrakt opiewa na kwotę 80,9 mln euro. Obejmuje prace w zakresie inżynierii lądowej i konstrukcyjnej, kopertę wraz z metalową ramą i fasadami, a także prace wykończeniowe dla trzech stacji. Wyróżniać się one będą geometrycznym, przypominającym origami designem. W przypadku fundamentów Chantiers Modernes Construction będzie polegać na doświadczeniu Botte Fondations (VINCI Construction).

Do projektu zatrudnionych zostanie do 180 pracowników, przy czym 10% przepracowanych godzin zostanie zarezerwowanych dla osób objętych programami integracji zawodowej. VINCI zaangażuje również swój fundusz-  Chantiers & Territoires Solidaires, który wspiera inicjatywy organizacji non-profit na rzecz tworzenia miejsc pracy i wspierania życia społecznego w miastach otaczających projekty Grand Paris Express.

Projekt jest kontynuacją innych kontraktów zdobytych przez VINCI Construction na przyszłej linii 18. To:

  • odcinek tunelu o długości 11,8 km między lotniskiem Orly a Palaiseau,
  • wiadukt o długości 6,7 km łączący Massy-Palaiseau ze stacją CEA-Saint-Aubin
  • obsługa i utrzymanie Palaiseau.

Grupa VINCI jest również zaangażowana w inne pakiety prac dla Grand Paris Express. Wykorzystuje w nich synergię między swoimi spółkami zależnymi. Łączy ich wiedzę fachową w zakresie robót podziemnych, rozwoju urbanistycznego, robót kolejowych, technologii informatycznych, danych i elektrotechniki.

Dodaj komentarz