global Inwestycje

Société du Grand Paris zbuduje obiekty serwisowe linii 15 metra w Paryżu

Spółka Société du Grand Paris, która nadzoruje realizację projektu metra Grand Paris Express w stolicy Francji, przyznała firmom Vinci Construction i Vinci Energies kontrakt na budowę obiektów serwisowych wzdłuż południowego odcinka paryskiego metra linii 15. Umowa warta jest 65 mln euro.

fot. vinci.com

Kontrakt obejmuje takie prace jak: konstrukcyjne, metaloplastykę, instalacje elektryczne, hydraulikę oraz systemy ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji nowych obiektów.

Obiekty powstaną między Noisy-Champs i Créteil l’Échatvstations. Prace zrealizowane mają być w ciągu 59 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac. Te ruszyły w ubiegłym tygodniu. W szczytowym okresie w inwestycję zaangażowanych będzie ponad 200 osób.

Konstrukcje serwisowe pozwolą poprawić dostęp do linii pracownikom metra. Wzmocnią bezpieczeństwo i ochronę pasażerów.

Firma Vinci jest zaangażowana w kilka sektorów budowy linii 15 w Paryżu. W maju ubiegłego roku partnerstwo spółki zależnej Eurovii ETF i Vinci Energies Mobility zdobyło 64-miesięczny kontrakt na wyposażenie w tory 16,5-kilometrowego odcinka tuneli pomiędzy Pont de Sèvres i Les Ardoines. Umowa dotyczy także elektryfikacji wspomnianej trasy. Koszt inwestycji to 120 mln euro.

Trzy lata wcześniej konsorcjum kierowane przez Vinci Construction podpisało kontrakt o wartośc 156 mln euro na budowę nowej stacji metra linii 15 w Noisy Champs.

Źródło: vinci.com

Dodaj komentarz