Tramwaje

W Bydgoszczy ruszają konsultacje społeczne dotyczące komunikacji miejskiej

Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych wstępnej koncepcji nowego układu linii tramwajowych i autobusowych w mieście. Działania te związane są z planowanym oddaniem do ruchu torowiska przy rozbudowywanej ul. Kujawskiej. Za kilka lat zaś powstanie nowa przeprawa mostowa nad Brdą w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego.

Fot. Wikimedia / CC

Obie inwestycje znaczącą zmienią dotychczasowy układ komunikacyjny w mieście. Konsultacje dla mieszkańców rozpoczną się w piątek 18 września i potrwają do 9 października.

Wstępna koncepcja układu linii tramwajowych i autobusowych zakłada skrócenie czasu podróży między poszczególnymi bydgoskimi osiedlami i przyspieszenie połączeń między Górnym Tarasem a Fordonem i okolicami centrum miasta. Dzięki zmianom zwiększony zostanie udział transportu ekologicznego nad Brdą.

– Powstaną nowe, bezpośrednie połączenia, a wiele podróży zajmie mniej czasu niż do tej pory. Jesteśmy otwarci na wszelkie zmiany, które w ramach posiadanego budżetu mogą jeszcze bardziej usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej. Na budowę nowoczesnego i przyjaznego dla mieszkańców transportu publicznego w ostatnich latach zabezpieczyliśmy około pół miliarda złotych –  podkreśla wiceprezydent Bydgoszczy, Mirosław Kozłowicz.