Inwestycje Wydarzenia

Nad torami linii Warszawa – Gdańsk powstaje wiadukt

W Ciechanowie, nad torami linii Warszawa – Gdańsk, powstaje wiadukt dla pieszych i rowerzystów. Aktualnie trwa montaż konstrukcji stalowej między ul. Marii Skłodowskiej-Curie i ul. Ceramiczną. Inwestycja o wartości ok. 4 mln zł zakończy się jeszcze w tym roku.

Wykonawcy na budowie wiaduktu nad torami w Ciechanowie (Fot. Grzegorz Biega / PKP PLK)
Tak powstaje wiadukt nad torami w Ciechanowie (Fot. Grzegorz Biega / PKP PLK)

Wiadukt w Ciechanowie na linii WarszawaGdańsk zapewnić ma bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i poprawić komunikacje w mieście. Do tej pory piesi oraz rowerzyści musieli korzystać z wiaduktu oddalonego od nowej inwestycji o 1,5 km.

– Nowy obiekt nad linią kolejową łączącą Warszawę z Trójmiastem (lk 9) wraz z dojściami będzie mieć ok. 27 metrów długości – informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. –  Wybudowany zostanie 3-metrowy chodnik dla pieszych i rowerzystów. Dostęp ułatwią windy, z których będą mogli korzystać zarówno rowerzyści, jak i osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się. Kabina będzie mieć ok. 2 metrów szerokości i będzie wyposażona w system czujników zatrzymujących zamykanie drzwi. Dodatkowo na schodach zostaną zamontowane prowadnice dla rowerów.

 

Zadanie, realizowane wspólnie przez PKP PLK i Gminę Miejską Ciechanów, kosztuje 4 mln zł netto, budowa samego wiaduktu pieszo-rowerowego to koszt 3,8 mln zł netto.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: PBW INŻYNIERIA Jacek Garbacz w spadku oraz DROMOSTTOR POLSKA sp. z o.o. Piesi i rowerzyści skorzystają z nowej przeprawy w drugiej połowie 2023 r.

PLK realizują inwestycję w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” zaplanowanego do współfinansowania z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dodaj komentarz