Tramwaje

W Finlandii trwają testy tramwaju ForCity Smart Artic [ZDJĘCIA]

Pomięrzy Turtolą a Tammelą w Finlandii odbywają się jazdy próbne nowych tramwajów ForCity Smart Artic. Pojazdy zobaczyć można na ulicach między godz. 9.00 a 15.00. – Dziś szczególnie skupiamy się na znakach i widoczności – informują przedstawiciele przewoźnika.

Testy przeprowadzamy w dni powszednie poza godzinami szczytu – wyjaśnia koordynator jazdy próbnej Niina Uolamo, inżynier projektu w Tampereen Raitiotie Oy. – Przejazdy zaś odbywają się z zajezdni do nowego obszaru jazdy próbnej – na terenie między miejscowością Turtola a Tammela – w godzinach szczytu, ponieważ pojazd porusza się już płynnie z pozostałymi użytkownikami dróg. W testach sprawdzimy m.in. tor oraz systemy techniczne.

Tramwaj porusza się w strefie zwrotnic Sammonaukio kilka razy i w różnych kierunkach, ponieważ testowane są wszystkie kierunki jazdy, tory, sterowanie biegami i sygnalizacja świetlna zwrotnic.

Pierwszy niskopodłogowy tramwaj ForCity Smart Artic dotarł do Finlandii

Początkowa prędkość tramwaju to prędkość piesza. Jest ona stopniowo zwiększana. Jazdy próbne prowadzone będą na wszystkich torowiskach.

Maksymalna prędkość między Turtola i Rieväkatu wynosi 60 km / h.

Tramwaje dla Tampere buduje Transtech Oy, spółka zależna od Skoda Transportation. W przetargu pokonała PESĘ, CAF i Stadler Rail Valencia. Trzecie co do wielkości miasto w Finlandii otrzyma w pierwszej fazie piętnaście do dwudziestu nowoczesnych tramwajóq ForCity Smart Artic. Oferta obejmuje również dziesięcioletnią pełną obsługę pojazdów i opcję na zakup dodatkowo do 46 tramwajów z możliwością przedłużenia okresu utrzymania pojazdów nawet o trzydzieści lat.

Tampereen Ratikka – Koeajot 15.9.2020

Tänään koeajoissa mentiin liikennöintinopeuden mukaista vauhtia ???Oheiselta videolta voit ihastella Ratikkamme liikkumista uudella alueella Turtolasta Tammelaan. Joko sinä olet bongannut Ratikan liikkumassa? ?Huomenna jatketaan!Video: Pasi Tiitola / Tampereen Raitiotie Oy#TampereenRatikka#koeajot

Opublikowany przez Tampereen Ratikka Wtorek, 15 września 2020