Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

W grupie taniej – PKP Intercity prezentuje nową ofertę

Podróże pociągami PKP Intercity z rodziną lub grupą przyjaciół od teraz będą jeszcze tańsze. Przewoźnik wprowadza nową ofertę „Taniej z Bliskimi” dla grup od 2 do 6 osób.

Nowa oferta obowiązuje od piątku 1 lipca. Aby z niej skorzystać, wystarczy podróżować w grupie 2-6 osobowej. Wówczas wszyscy jej członkowie otrzymają 30 proc. zniżki od bazowych cen biletów. Taniej z Bliskimi obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych.

Bilety w ofercie należy nabyć najpóźniej jeden dzień przed wyjazdem. Promocja nie obowiązuje więc w przypadku zakupu biletów u konduktora. Bilety są dostępne na 30 dni przed odjazdem pociągu w kasach biletowych i kanałach online.

Oferta a inne ulgi

Oferta łączy się z ulgami ustawowymi, dzięki czemu osoby do nich uprawnione będą podróżować jeszcze taniej. Bilety w ramach promocji Taniej z Bliskimi możemy zakupić również na przejazd w wagonie z miejscami do leżenia (tzw. kuszetki), a także w wagonie sypialnym.

W pociągach ekspresowych – EIC oraz EIP – niezmiennie można korzystać z Biletów Rodzinnych. PKP Intercity oferuje je grupom od 2 do 5 osób, w których jest dziecko poniżej 16. roku życia. W tej ofercie każdy z członków grupy również otrzymuje 30% zniżki na bilet.

Życie przysparza wielu okazji do wspólnych podroży. Staramy się, aby były one jeszcze bardziej dostępne, zarówno pod względem oferty połączeń, jak i cen biletów. Nową ofertą chcemy zachęcić do wspólnych wyjazdów koleją rodziny i mniejsze grupy. Bilety Taniej z Bliskimi to świetne rozwiązanie, niezależnie czy podróżujemy we dwójkę, z rodziną czy w kilkuosobowej grupie przyjaciół – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity

PKP Intercity a podróże Polaków

 

Wychodzimy naprzeciw potrzebom milionów Polaków chcących podróżować po kraju i wprowadzamy ofertę, dzięki której przejazd pociągiem w kilka osób będzie bardzo konkurencyjny kosztowo wobec podróży samochodem. Tym samym włączamy się w działania podejmowane przez polski rząd w ramach tarczy antyinflacyjnej. Warto podkreślić, że wybierając kolej zmniejszamy nie tylko koszty, lecz także wpływ na środowisko, ponieważ pociąg to najbardziej ekologiczny środek transportu zbiorowego – zaznacza Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

 

Pierwsze półrocze: PKP Intercity z największą liczbą podróżnych w historii spółki

Wprowadzenie nowej, atrakcyjnej oferty to zachęta do korzystanie z niskoemisyjnego transportu jakim jest kolej i pozostawienia auta w garażu. W przypadku podróży samochodem w grupie koszty, jak i emisja spalin rozkładają się na kilka osób. PKP Intercity proponuje rozwiązanie, które jest jeszcze bardziej ekonomiczne i niskoemisyjne. Każdorazowy wybór pociągu zamiast auta to mniejsza emisja CO2 – i takiego wyboru dokonuje coraz więcej Polaków. Pierwsze półrocze bieżącego roku to kolejne rekordowe wyniki przewozowe narodowego przewoźnika:

  • od początku roku do 30 czerwca PKP Intercity przewiozło 25,4 mln osób;
  • w poprzednich dwóch latach ta liczba wynosiła mniej niż 12,5 mln, z kolei w pierwszej połowie 2019 roku z PKP Intercity podróżowało 22,8 mln osób;
  • tegoroczny wynik stanowi 11% wzrostu w stosunku do okresu styczeń-czerwiec 2019 r. (przed pandemią);
  • w maju z usług PKP Intercity skorzystało 5,26 mln osób, zaś w czerwcu – 5,3 mln osób, co oznacza niecały 1% wzrostu;
  • rekordowym dniem był 19 czerwca – tylko tego dnia 247 tys. osób wyruszyło w podróż z PKP Intercity.

Dodaj komentarz