global Inwestycje Wydarzenia

W Indiach powstaje najdłuższy peron kolejowy na świecie

Kończy się budowa najdłuższego na świecie peronu na stacji kolejowej Sri Siddharoodha Swamiji – Hubballi. Jej oficjalnego otwarcia dokona premier Indii Narendra Modi.

fot. indiatoday.in

Na stacji Hubballi trwa modernizacja peronów. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie z pięciu do ośmiu peronów, poprawiając przepustowość stacji. Peron nr 1 rozbudowany zostanie do 1505 metrów, stając się najdłuższym na świecie. Do tej pory jest nim Peron na stacji Gorakhpur o długości 1366 m.

Istniejąca platforma na stacji Sri Siddharoodha Swamiji – Hubballi o długości 550 metrów została przedłużona do 1505 m. Jej szerokość wyniesie 10 m. Najdłuższy Peron został zaprojektowany tak, aby pomieścić jednocześnie dwa pociągi. Na torze będą dwie platformy: Peron nr 1 i Peron nr 8.

Ze stacji każdego tygodnia korzystają setki pociągów pasażerskich i towarowych. Ze względu na jej ograniczone możliwości, składy czekały na wjazd na Peron na stacjach sąsiednich – Hubballi South i na linii Dharwad.

Koszt inwestycji to 90 koti (900 mln zł). Projekt obejmował m.in. budowę najdłuższego peronu i pozostałych dwóch, modernizację stacji, instalację sygnalizacji, prace elektryczne i inne prace budowlane.

Źródło: indiatoday.in