Tramwaje

W Krakowie za bilety zapłacimy BLIKIEM

Od dziś (12.01) mieszkańcy Krakowa bilet komunikacji miejskiej kupić mogą przy pomocy BLIKA. Taki sposób uiszczenia opłaty za przejazd dostępny jest w 34 automatach stacjonarnych Krakowskiej Karty Miejskiej stojących na ulicach miasta, 3 automatach zamontowanych w Punktach Sprzedaży Biletów oraz w 335 automatach mobilnych zamontowanych w najnowszych tramwajach i autobusach.

telewizja.krakow.pl

Wraz z wprowadzeniem tej formy płatności możliwy stanie się zakup biletów okresowych w automatach mobilnych (335 urządzeń zamontowanych w pojazdach MPK obsługujących płatności BLIK). Do tej pory było to możliwe tylko w automatach stacjonarnych KKM.

Jak łatwo kupić bilet za pomocą BLIKA?

Wystarczy w automacie wybrać rodzaj biletu oraz sposób zapłaty. W tym wypadku BLIKA. Po wygenerowaniu kodu w telefonie w aplikacji banku wystarczy go wpisać na ekranie automatu, a następnie potwierdzić operację w telefonie. Nowa forma płatności ma ułatwić zakup biletów jednorazowych i czasowych oraz biletów okresowych w automatach. Do zakupu biletu nie trzeba już będzie posiadać przy sobie gotówki i karty płatniczej. Wystarczy smartfon. Płatność BLIKIEM w automatach biletowych będzie obsługiwana przez Tpay – operatora płatności online.

Dodaj komentarz