Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

W Legionowie powstanie bezkolizyjne skrzyżowanie

PKP Polskie Linie Kolejowe zbudują w Legionowie nowy tunel i dwa wiadukty kolejowe. Obiekty zwiększą bezpieczeństwo na kolei i ułatwią komunikację w mieście. Inwestycja powstanie we współpracy z gminą Legionowo. Koszt prac to 32 mln zł.

Fot. UM Legionowo

tunel drogowy, bezkolizyjne skrzyżowanie zlokalizowane przy ul. Polnej i Kwiatowej, będzie bezpieczną przeprawą przez tory. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa dla pasażerów i obsługi pociągów. Piesi i rowerzyści skorzystają z chodnika i ścieżki rowerowej. Kierowcy pojadą pod torami bez oczekiwana przed zamkniętymi rogatkami.

– Efektem inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego są nie tylko krótsze podróże i większa dostępność oraz komfort i przewidywalność kolei aglomeracyjnej i połączeń dalekobieżnych, ale także rozwiązania sprzyjające bezpiecznej i sprawnej komunikacji. Również w Legionowie, podobnie jak w całej Polsce, nowe bezkolizyjne skrzyżowania poprawią warunki życia mieszkańców – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.