Inwestycje Pasażer

W majowy weekend metro skróci trasę przejazdu

Warszawskie metro planuje modernizację systemów odpowiadających za bezpieczeństwo ruchu. Kolejny etap prac odbędzie się w długi majowy weekend. Od 1 do 3 maja pociągi podziemnej kolei kursować będą tylko między stacją Młociny a Politechniką. Do pozostałych dojedzie autobusowa komunikacja zastępcza.

System sterowania ruchem pociągów to jedna z podstawowych, ale i najważniejszych struktur umożliwiających sprawne działanie podziemnej kolei. W ramach modernizacji zainstalowane zostaną nowe urządzenia przekaźnikowe – cyfrowe. Zastąpią one wysłużony już system. Wdrażana technologia jest bardziej niezawodna i umożliwia również stosowanie aktualnych rozwiązań technicznych w zakresie systemów sterowania ruchem kolejowym.

Warszawskie metro modernizację systemu prowadzi systematycznie od 2009 r. Ostatnie prace odbyły się w sierpniu 2017 r. na odcinku Kabaty – Stokłosy. W tym roku urządzenia zostaną wymienione między stacjami Stokłosy – Wilanowska. Przygotowywana jest również dokumentacja do przetargu na przebudowę kolejnego odcinka, od stacji Wilanowska do Politechniki.

W związku z pracami, metro wyłączy z ruchu część pociągów.

Składy linii M1, w okresie od 1 do 3 maja, będą kursowały na skróconej trasie Młociny – Politechnika. Odcinek między placem Konstytucji a Kabatami, połączą autobusy linii zastępczej. Zostanie także zmieniony przystanek końcowy autobusów linii 710, 724 i 742, które dojadą do Wilanowa.