Tramwaje

W pojazdach MPK Wrocław wracają “gorące przyciski”

MPK Wrocław przywraca tzw. gorące przyciski. Pasażerowie chcący wsiąść lub wysiąść z pojazdu będą musieli nacisnąć przycisk „Otwieranie drzwi”. – Taką decyzję podjęliśmy z uwagi na występujące obecnie mroźne dni – informuje miejski przewoźnik.

Fot MPK Wrocław

„Gorące przyciski” ponownie działają od wtorku 19 stycznia. Dzięki nim drzwi pojazdu otworzą się tylko wtedy, kiedy faktycznie ktoś będzie chciał z nich skorzystać. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnego wychładzania jego wnętrza.

– Zdajemy sobie sprawę, że informacje o zmianie mogą nie od razu trafić do wszystkich naszych pasażerów, dlatego też kierowcy i motorniczowie będą w najbliższym czasie zwracać szczególną uwagę na osoby, które stojąc na przystanku będą z zakłopotaniem oczekiwały, że drzwi rozsuną się za nich same – podkreśla Bartosz Naskręski, rzecznik prasowy MPK Wrocław. – Kierujący otworzą im w tej sytuacji drzwi pojazdu. W międzyczasie na ekranach LCD w tramwajach i autobusach MPK pojawiają się grafiki przypominające o uruchomieniu „gorących przycisków”.

Dodaj komentarz