Tramwaje

W Poznaniu i Warszawie brakuje motorniczych. Kraków szykuje rezerwowy tabor. Jak wygląda organizacja komunikacji miejskiej w polskich miastach?

 

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego od środy 25 marca wprowadzone zostały ograniczenia w przemieszczaniu się po Polsce. Zmiany dotyczą także funkcjonowania komunikacji miejskiej. Część samorządów przywraca normalne kursowanie tramwajów i autobusów, pozostałe, z uwagi na tymczasowy brak pracowników, kolejny raz prezentują nowe rozkłady jazdy.

Gdańsk, Bydgoszcz i Warszawa wracają do tygodniowych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, zaś Kraków wprowadza dodatkowy, rezerwowy tabor autobusów i tramwajów. Zarówno w stolicy województwa Mazowieckiego, jak i w Wielkopolsce przewoźnicy miejscy borykają się z problemem niedoboru motorniczych i kierowców. Jak więc wygląda organizacja transportu publicznego w poszczególnych miastach?

Gdańsk

Od środy 25 marca mieszkańcy Gdańska zyskają więcej połączeń w godzinach porannego szczytu. Część kursów pojazdy komunikacji miejskiej wykonają równocześnie.