Inwestycje

W Radomiu powstanie nowy przystanek kolejowy

Fot. PKP PLK

Mieszkańcy Radomia zyskają nowy przystanek kolejowy. Powstanie on we wschodniej części miasta i ułatwi dojazd do pracy, szkoły, a także na lotnisko. Inwestycja zrealizowana zostanie w 2021 r.

Przystanek pod roboczą nazwą Radom Wschodni będzie zlokalizowany pod wiaduktem drogowym w ciągu ulicy Żeromskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują peron wyspowy z dwoma krawędziami dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Ruchome schody oraz windy wybuduje miasto w ramach przebudowy wiaduktu drogowego na tej samej ulicy. Na przystanku będą mogły się zatrzymywać pociągi regionalne i dalekobieżne.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Radomia. Nowy przystanek pozwoli na lepsze korzystanie z kolei w mieście. Cieszy fakt, że mimo epidemii koronawirusa kontynuowane są prace inwestycyjne w Radomiu na linii RadomWarszawa – powiedział Marek Suski, poseł na Sejm.

 

Dokumentację projektową inwestycji przygotuje Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu, z którym PKP PLK podpisały umowę.

Wartość inwestycji to 4 mln zł. Jest ona finansowana z budżetu PLK z oraz budżetu miasta w części dotyczącej schodów ruchomych.

– To ważna dla rozwoju Radomia inwestycja. Dzięki niej mieszkańcy zyskają możliwość szybkiej przesiadki z kolei do innych środków transportu. Przystanek będzie dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Po opracowaniu dokumentacji projektowej peronu, prace związane z jego budową zostaną zlecone przez Miasto Radom w ramach skoordynowania inwestycji – budowy przez jednego wykonawcę peronu i wiaduktu drogowego nad torami.

W ramach prowadzonych prac na odcinku WarkaRadom w mieście wybudowane zostaną trzy nowe przystanki zlokalizowane przy ulicy Żółkiewskiego, Kozienickiej oraz na Starej Woli.

Dodaj komentarz