Inwestycje

W Radomiu powstanie nowy przystanek kolejowy

Fot. PKP PLK

Mieszkańcy Radomia zyskają nowy przystanek kolejowy. Powstanie on we wschodniej części miasta i ułatwi dojazd do pracy, szkoły, a także na lotnisko. Inwestycja zrealizowana zostanie w 2021 r.

Przystanek pod roboczą nazwą Radom Wschodni będzie zlokalizowany pod wiaduktem drogowym w ciągu ulicy Żeromskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują peron wyspowy z dwoma krawędziami dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Ruchome schody oraz windy wybuduje miasto w ramach przebudowy wiaduktu drogowego na tej samej ulicy. Na przystanku będą mogły się zatrzymywać pociągi regionalne i dalekobieżne.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Radomia. Nowy przystanek pozwoli na lepsze korzystanie z kolei w mieście. Cieszy fakt, że mimo epidemii koronawirusa kontynuowane są prace inwestycyjne w Radomiu na linii Radom – Warszawa – powiedział Marek Suski, poseł na Sejm.

 

Dokumentację projektową inwestycji przygotuje Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu, z którym PKP PLK podpisały umowę.

Czytaj dalej >