Raport z Polski

W trakcie interwencji wyciągnął nóż. Na dworcu padły strzały

Podczas próby legitymowania zaatakował nożem funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Po oddaniu strzału ostrzegawczego mężczyzna został ujęty i obezwładniony. Sprawcą napaści na mundurowych okazał się 29-letni obywatel Iranu.

Fot. SOK

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę 19 lipca na terenie dworca kolejowego w Kielcach. Funkcjonariusze SOK podjęli interwencję wobec mężczyzny palącego na peronie, w miejscu niedozwolonym, papierosa.

Mundurowi poinformowali sprawcę wykroczenia,  o obowiązującym na terenie stacji zakazie palenia, następnie poprosili o zgaszenie papierosa i okazanie dowodu tożsamości.

– Mężczyzna niestety nie reagował na wydawane polecenia, nie poddał się czynności legitymowania – relacjonują funkcjonariusze SOK. – Po kilkukrotnym wezwaniu do zachowania zgodnego z prawem sprawca wyrzucił papierosa, po czym używając noża zaatakował interweniujących funkcjonariuszy SOK. W obliczu zagrożenia, odpierając bezpośredni atak na własne zdrowie i życie funkcjonariuszka SOK oddała 2 strzały ostrzegawcze w bezpiecznym kierunku. Mężczyzna rzucił się do ucieczki, ale po krótkim pościgu został przez funkcjonariuszy SOK obezwładniony i ujęty.

 

Sprawcą napaści okazał się 29-letni obywatel Iranu. Mężczyzna przekazany został kieleckim policjantom. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce – Zachód.

Dodaj komentarz