Raport z Polski Wydarzenia

W Warszawie o polsko-japońskiej współpracy transportowej

Jak przebiega współpraca w obszarze transportu między Polską a Japonią? Wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak spotkał się z ambasadorem Japonii w Polsce Akio Miyajimą, by rozmawiać o przyszłości branży kolejowej i lotniczej między krajami.

Wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak i ambasador Japonii w Polsce Akio Miyajima rozmawiali o współpracy w zakresie transportu między krajami.
Wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak i ambasador Japonii w Polsce Akio Miyajima rozmawiali o współpracy w zakresie transportu między krajami. (Fot. mi.gov.pl)

Stan relacji polsko-japońskich jest bardzo dobry – co potwierdzili zgodnie uczestnicy spotkania. W trakcie rozmowy wiceminister ds. kolei Piotr Malepszak przedstawił aktualne zadania i priorytety Ministerstwa Infrastruktury. Szczególną uwagę zwrócił na potencjał rozwoju połączeń lotniczych między Polską a Japonią oraz realizację współpracy kolejowej, podpisaną 24 czerwca 2022 r.

Porozumienie to stanowiło fundament dla niedawno zorganizowanych polsko-japońskich warsztatów biznesowych, które skupiały się na promocji japońskich firm kolejowych.

Minister Malepszak złożył ambasadorowi A. Miyajimie gratulacje z okazji 60. rocznicy uruchomienia japońskich kolei dużych prędkości Shinkansen, znanych na całym świecie z wysokiej jakości usług.

 

— Polska, angażując się w program modernizacji i rozbudowy nowych linii kolejowych, jest otwarta na przyjęcie najlepszych wzorców i technologii — podkreślił w rozmowie wiceminister Piotr Malepszak.

Dodaj komentarz