Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

W Warszawie powstanie trzecia linia metra!

W Warszawie powstanie trzecia linia metra, łącząca Pragę – Południe z centrum stolicy, docelowo także z Ochotą i Mokotowem. W czwartek 18 marca Rada Miasta podjąć ma decyzję ws. przesunięcia środków na pierwszy etap prac. Ten zakończyć się ma w 2028 r.

Fot. Wikimedia Commons

W pierwszym etapie prac przy nowej, trzeciej linii metra powstać ma sześć stacji. Decyzja o budowie podjęta została przez prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego w ramach projektu Nowe Otwarcie. Pokazuje on wizję prezydentury w daaje nowy impuls u progu półmetku kadencji.

 – To nie była łatwa decyzja, bo sytuacja finansowa miasta jest naprawdę trudna. Warszawa musi jednak stać się nie tylko idealnym miejscem do pracy, ale także wymarzonym miejscem do życia. Budowa trzeciej linii metra ma tu kluczowe znaczenie, bo komunikacja jest jedną z najważniejszych usług jakie świadczymy naszym mieszkańcom. – tłumaczy swoją decyzję Prezydent Rafał Trzaskowski.

 

Nowa linia metra swój początek będzie miała na stacji Stadion Narodowy. Od początku było planowane stworzenie tam węzła przesiadkowego. Stamtąd M3 pojedzie na kolejne stacje: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i stację Gocław. Oprócz tego powstanie też odgałęzienie prowadzące do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce. Stacja Stadion Narodowy stanie się kluczowym węzłem komunikacyjnym prawobrzeżnej Warszawy, umożliwiającym przesiadkę do pociągów na dworcu PKP, linii autobusowych i tramwajów.