Aktualności Tramwaje

Wagon jak wielka flaga. Na ulice wyjechał Tramwaj Niepodległości

11 listopada 2020 r. Tramwaj Niepodległości wyjechał na wrocławskie ulice, tak MPK Wrocław symbolicznie uczciło święto narodowe.

Niebieskie tramwaje to znany w całej Polsce symbol Wrocławia. Jednak z okazji okrągłej, 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, jeden z pojazdów miejskiego przewoźnika przybrał narodowe, biało-czerwone barwy. Kolory polskiej flagi zostały naniesione na jednego z moderusów beta, tramwajów produkcji poznańskiego Modertransu.

W ten sposób, jako MPK, chcemy się włączyć do radosnego przeżywania święta wszystkich Polaków – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Choć nasza narodowa flaga sama w sobie jest podzielona na dwa barwne prostokąty, to jej kolory łączą nas wszystkich, niezależnie od poglądów, aspiracji, płci, wieku czy zawodu.

 

Tramwaj Niepodległości wziął udział w uroczystościach 11 listopada przewożąc miejską delegację pod pomnik Wojciecha Korfantego znajdujący się tuż obok przystanku Orla, który na ten jeden dzień stał się symbolicznie przystankiem „Niepodległość”. Biało-czerwony tramwaj udał się później na regularne linie, tak aby mogli z niego korzystać wrocławianie.

Przypomnijmy, że to już drugi tramwaj z motywem historycznym, jakim dysponuje MPK Wrocław. Rok temu, 4 czerwca, kursowanie rozpoczął Tramwaj Wolności, który upamiętnia pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne i historię Wrocławia po roku 1945.

To nie pierwszy raz, gdy przewoźnik włącza się w celebrację ważnych dla Polski i Polaków wydarzeń. W dniach ważnych rocznic narodowych firma regularnie przyozdabia biało-czerwonymi flagami swoje pojazdy. Tak zresztą stało się również dziś, z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem jednak – dodatkowo – po ulicach kursuje niespełna trzydziestometrowy tramwaj, który w całości ma przywodzić na myśl polską flagę każdemu, kto minie go na ulicy.

Reklama