Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Wągrowiec: trwa budowa nowoczesnego zaplecza technicznego oraz hali postojowej KW [ZDJĘCIA]

W Wągrowcu trwa budowa nowoczesnego zaplecza technicznego oraz hali postojowej dla taboru Kolei Wielkopolskich sp. z o.o. Jak informuje generalny wykonawca inwestycji – firma Alstal Grupa Budowlana – prace osiągnęły już ponad 69 proc. zaawansowania rzeczowego.

Fot. materiały prasowe

Inwestycja zakłada realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich dotyczy wykonania robót budowlanych zaplecza technicznego do obsługi pojazdów szynowych. W jego skład wchodzi przede wszystkim budowa dwóch w pełni wyposażonych hal. Drugie z zadań jest realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obejmuje ono wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej, a następnie budowę rozjazdów i torów dojazdowych do zaplecza technicznego wraz z przebudową przejazdu kolejowego.

– Na koniec lutego osiągnęliśmy poziom 69% zaawansowania rzeczowego realizacji przy zaawansowaniu czasowym wynoszącym 56%. – informuje Adam Malczewski, kierownik projektu z firmy Alstal Grupa Budowlana – Dodatkowo zakończyliśmy wszystkie roboty budowlane stanu surowego oraz sieci zewnętrzne. Położone zostały już także wszystkie tory zewnętrze w graniach działki.

Hala główna o powierzchni zabudowy równej 2 783 m2 będzie miejscem przeznaczonym do przeglądów, napraw, mycia zewnętrznego oraz sprzątania wnętrz pojazdów.

– Zamontowaliśmy tam już torowiska na słupkach, dzięki czemu będzie można sprawnie przeprowadzać przegląd podwozia pojazdów. Aktualnie wewnątrz hali trwają prace wykończeniowe w postaci malowania, czy układania płytek. – dodaje Adam Malczewski – W hali myjni szyny zostały umieszczone w specjalnych korytarzach betonowych, które zalane zostały zalewą poliuretanową.

W hali postojowej o powierzchni zabudowy 1 971,61 m2 zamontowane zostały cztery tory, które pomieszczą po dwa dwuczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne o długości do 45 m. Dodatkowo aktualnie przeprowadzane są prace związane z zagospodarowaniem terenów

Dodaj komentarz