Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Wakacyjna korekta rozkładu jazdy. Jak zmienią się połączenia ŁKA?

Od niedzieli 13 czerwca wchodzi w życie wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Co zmieni się w kursowaniu pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej? Przede wszystkim składy zatrzymają się na dwóch nowych przystankach – Łódź Retkinia oraz Łódź Warszawska. Poznajcie szczegóły!

Fot. lodzkie.pl

Najważniejsze zmiany na liniach:

Linia kutnowska i obwodowa

Ze względu na przebudowę stacji Łódź Kaliska oraz Zgierz za wybrane pociągi na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz lub Łódź Pabianicka – Zgierz uruchomiona zostanie zastępcza   komunikacja autobusowa.

W dniach 9 – 16 lipca br., z powodu wyłączenia z ruchu jedynego toru łączącego stację Łódź Kaliska z Łodzią Karolewem i dalej Łódź Chojny, pociągi kursujące przez Łódź Kaliską będą prowadzone drogą okrężną przez stacje Łódź Retkinia i Łódź Lublinek, ze zmianą kierunku jazdy na stacji Łódź Lublinek i dwukrotnym zatrzymaniem na stacji Łódź Retkinia. Część pociągów z linii sieradzkiej pojedzie w tym okresie przez Zgierz i Łódź Stoki.

Niektóre połączenia na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz będą realizowane autobusami.

Zamknięty dla ruchu pociągów pozostanie odcinek od stacji Zgierz do stacji Kutno. Za pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Niektóre przystanki  wyznaczono poza stacjami kolejowymi, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z ich położeniem. Informacje dostępne są na stronie internetowej www.lka.lodzkie.pl, będą również zamieszczone na każdej stacji przez PKP PLK.

W weekendy i dni wolne od pracy między stacjami Kutno i Ostrowy pojadą 4 pary autobusów jako uzupełnienie oferty kolejowej, która między tymi stacjami funkcjonuje tylko w dni robocze.

Uruchomiony zostanie dodatkowy autobus, który będzie kursował na trasie  ZgierzKutno (odjazd o godzinie 13:43, po skomunikowaniu z pociągiem z Łodzi Widzewa i Łodzi Kaliskiej). Ponadto 4 autobusy będą kursowały codziennie, a nie jak wcześniej, tylko w dni robocze.

Ze względu na wydłużenie czasu przejazdu w godzinach porannych z Kutna do Zgierza i popołudniowych ze Zgierza do Kutna zostaną uruchomione dwie pary autobusów typu „SPRINTER”, które pojadą inną trasą, bez postojów pomiędzy Zgierzem a Kutnem. Dzięki temu czas przejazdu na całej trasie pozostanie zbliżony do tego sprzed remontu.

Na stacji Zgierz pasażerowie będą mieli około 10 min. czasu na przesiadkę z i do pociągów w/z kierunku Łodzi. Autobusy odjadą i przyjadą pod dworzec kolejowy.

Linia sieradzka

Nadal kursować będzie para pociągów przyśpieszonych ŁKA jadących z Łodzi do Sieradza w godzinach porannych i popołudniowych.

Popołudniowy pociąg przyspieszony pojedzie w relacji Łódź FabrycznaŁódź WidzewZgierzŁódź Kaliska – Sieradz, zapewniając bezpośrednie połączenie w szczycie przewozowym, bez konieczności przesiadki podróżnych jadących w kierunku Zgierza na stacji Łódź Kaliska.

Otwarty zostanie nowy przystanek Łódź Retkinia, co znacznie ułatwi podróż, zwłaszcza w przypadku pociągów kursujących z pominięciem stacji Łódź Kaliska.

Ze względu na prowadzone prace remontowe pomiędzy Zduńską Wolą a Sieradzem za 6 pociągów kursujących na tym odcinku pojadą autobusy zastępcze.

Dodaj komentarz