Inwestycje Tramwaje

Wariant przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez woj. łódzkie wybrany

Wiemy, jak będzie wyglądał południowy wariant przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez województwo łódzkie. Stworzony plan to wynik negocjacji marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera z CPK. Ze środków Portu dofinansowana zostanie także odbudowa linii tramwajowej do Konstantynowa i Lutomierska.

Fot. UMWŁ

– To były niełatwe, ale wyjątkowo owocne negocjacje – mówił podczas konferencji prasowej na dworcu kolejowym Łódź Fabryczna w Łodzi marszałek Grzegorz Schreiber.

 

W konferencji zorganizowanej w środę, 17 czerwca, wzięli także udział Mikołaj Wild, prezes spółki Centralny Port Komunikacyjny oraz łódzki poseł Włodzimierz Tomaszewski. Jak mówił prezes CPK, wybór przebiegu Kolei Dużych Prędkości to dowód na to, że rząd i spółka wsłuchują się w głosy mieszkańców.

– Razem z województwem reprezentowanym przez pana marszałka, udało nam się wypracować kompromisowe rozwiązanie. Z jednej strony pozwoli ono zrealizować główny cel Centralnego Portu Komunikacyjnego czyli włączanie jak największej liczby mieszkańców Polski w transport publiczny i zapewnienie im możliwości podróżowania po kraju. Z drugiej strony wychodzimy naprzeciw prośbom mieszkańców województwa łódzkiego, którzy opowiedzieli się za wariantem południowym przebiegu Kolei Dużych Prędkości będącej częścią projektu Centralny Port Komunikacyjny  – powiedział prezes Mikołaj Wild.