Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Warszawa Zachodnia bardziej komfortowa i funkcjonalna [ZDJĘCIA]

Po otwarciu dwóch nowych peronów, na stacji Warszawa Zachodnia dalej trwają prace. W ich wyniku powstanie zadaszenie, szerokie przejście podziemne, windy i schody ruchome. Inwestycja umożliwi organizację przejazdów między linią obwodową a linią radomską.

Fot. Martyn Janduła / PKP PLK
Fot. Martyn Janduła / PKP PLK

Podróżni na Warszawie Zachodniej od 16 stycznia korzystają z nowych peronów. Wykonane jest szerokie zadaszeniem. Ponadto zespół realizujący prace oświetlił perony. Inwestor wyposażył je także w ławki. Przygotowane są osłonięte poczekalnie oraz gabloty z rozkładami jazdy i tablice informacyjne. Dojście do nowych peronów nr 6 i 7 na obecnym etapie przebudowy stacji zapewnia kładka.

O zmianie oblicza stacji powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

– Tysiące Polaków i naszych gości z zagranicy każdego dnia korzystają ze stacji Warszawa Zachodnia. Przez wiele lat jej wygląd i funkcjonalność znajdowały się znacznie poniżej ambicji, możliwości i aspiracji Polaków. Dzisiaj się to zmienia.

 

Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury odniósł się do tempa prowadzonych prac i efektywności we wydatkowaniu środków europejskich.

– Modernizacja Warszawy Zachodniej pokazuje jak zmienia się polska kolej i jak dostosowujemy infrastrukturę do potrzeb pasażerów. Cieszę się, że prace przebiegają tak sprawnie, a podróżni mogą korzystać z kolejnego peronu. Efektywnie wykorzystujemy fundusze europejskie przeznaczone na kolej, dlatego mam nadzieję, że zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu, będziemy mogli przeznaczyć kolejne środki na modernizację polskiej kolei.