Aktualności Inwestycje Wydarzenia

Wbito pierwsze łopaty pod budowę Zaplecza Technicznego Stadler-KM w Sochaczewie

Spółka Stadler Service Polska rozpoczyna budowę zaplecza technicznego do obsługi pojazdów Kolei Mazowieckich. We wtorek (25 maja br.) marszałek Adam Struzik, władze Sochaczewa, przedstawiciele KM i Stadlera dokonali symbolicznego wbicia łopat. Koszt inwestycji to ponad 20 mln zł. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania w pierwszym kwartale 2022 r., a prace w nim może znaleźć 30 osób.

Budowa zaplecza technicznego Stadler-KM w Sochaczewie to kolejna inwestycja Stadlera w Polsce i jednocześnie efekt dobrej współpracy z władzami regionu oraz KM, zapoczątkowanej w 2006 r. uzyskaniem zamówienia na 10 pojazdów typu FLIRT dla Mazowsza. Umowa na budowę zaplecza została zawarta w czerwcu 2020 r. Zgodnie z jej zapisami, na terenie należącym do Kolei Mazowieckich Spółka Stadler Service Polska wybuduje nowoczesny obiekt, w którym będzie serwisowała nowe pojazdy FLIRT trzeciej generacji, zamówione przez przewoźnika w ramach rekordowego kontraktu z 2018 r. Wartość inwestycji to ponad 20 mln zł.

To ważna inwestycja nie tylko dla Kolei Mazowieckich, które zyskają nowoczesne zaplecze techniczne, ale i dla Sochaczewa, bo jest to szansa na nowe miejsca pracy. Rozwój naszej spółki kolejowej zawsze był dla nas priorytetem i nie szczędzimy na to środków. Chcemy jednak, aby jej odziaływanie na region było jak największe. Gratuluję Stadlerowi i KM tej decyzji i dobrej współpracy – podkreślił marszałek Adam Struzik.