Aktualności Inwestycje Wydarzenia

Wbito pierwsze łopaty pod budowę Zaplecza Technicznego Stadler-KM w Sochaczewie

Nowoczesna hala o łącznej powierzchni 2500 m2 zostanie wyposażona w tory serwisowe, magazyn, warsztat, pomieszczenie techniczne, zaplecze biurowo-socjalne, infrastrukturę torową i drogową oraz parking.

Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk ta inwestycja to doskonały przykład współpracy pomiędzy samorządową spółką KM a Stadlerem.

Zaplecze techniczne w Sochaczewie to, kolejna po zakładzie Stadler Polska w Siedlcach, inwestycja spółki na terenie naszego województwa. Życzę jak najszybszej realizacji.

 

inwestycja jest zlokalizowana na terenie istniejącej Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Kolei Mazowieckich na granicy miasta Sochaczew i gminy Sochaczew – „Czerwonka Parcel”.

– Przyznam, że od początku byłem orędownikiem tej lokalizacji i cieszę się, że udało mi się przekonać do niej wszystkich partnerów. To miejsce z dużym potencjałem, który warto wykorzystać dla dobra regionu – podkreśla Waldemar Kuliński przewodniczący rady nadzorczej KM.

 

Plany zakładają, że nowy obiekt zostanie oddany do użytkowania w I kwartale 2022 r.

Obiekt, który tu powstanie, będzie przede wszystkim gwarancją najwyższej jakości utrzymania naszych nowoczesnych pojazdów FLIRT. To także kolejny etap dobrej współpracy Kolei Mazowieckich ze Stadlerem oraz dowód na to, że kwestia zapewnienia solidnego zaplecza technicznego dla pojazdów eksploatowanych przez Koleje Mazowieckie jest istotnym elementem naszej polityki taborowej – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu KM.