Tramwaje

We Wrocławiu powstanie zielone torowisko

Fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław rozstrzyga kolejne przetargi na remonty torów. W ciągu ul. Żmigrodzkiej, na północy miasta, powstanie zielone torowisko. Remont przejdzie również pętla Zawalna.

Miejski przewoźnik, zmierzając do remontu odcinka ul. Żmigrodzkiej, między ul. Bałtycką a Broniewskiego, zdecydował o rozszerzeniu zakresu prac o fragment od ul. Broniewskiego do ul. Na Polance – prawie do wysokości Mostu Trzebnickiego. Wszystko po to, by spełnić prośby mieszkańców i „wyciszyć” torowisko.

– Mieszkańcy okolicznych bloków narzekali na hałas powodowany przez rozpędzone tramwaje. Dlatego, na ich prośbę, MPK wprowadziło ograniczenie prędkości na tym odcinku do 30 km/h. – opowiada prezes MPK Krzysztof Balawejder. Rozwiązaniem, by było cicho a jednocześnie tramwaje mogły jeździć ze standardową dla takiego wydzielonego torowiska prędkością, jest gruntowny remont torów.

 

MPK Wrocław stwierdziło, że również odcinek bliższy centrum miasta między skrzyżowaniem ul. Żmigrodzkiej z Broniewskiego a ulicą Na Polance należy zmodernizować. Zwłaszcza, że w tym samym czasie będzie odbywał się remont pobliskiej pętli przy ulicy Zawalnej. Można więc przeprowadzić remont kompleksowo od razu modernizując całe torowisko.

– Wrocławianie żartują, że w mieście już funkcjonuje tramwaj wodny. Wystarczy pierwszy lepszy deszcz a szyny na tej pętli są całe pod wodą – opisuje rzecznik MPK Tomasz Sikora. Nie dość, że nie ma tu odwodnienia, to jeszcze szyny się zapadły i bywa, że w ogóle nie widać ich spod głębokich kałuż. Pętla doczeka się całkowicie nowej nawierzchni.

 

Czytaj dalej >