Pasażer Polregio

We wrześniu Polregio zaprasza w podróż po woj. lubuskim

Polregio rusza z nową edycją akcji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie z pociągami Polregio”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 13 września. Bilety na wybrane trasy otrzymać można w cenie od 30 do 40 zł.

– Koniec wakacji wcale nie oznacza końca podróży! Jeśli drzemie w Was żyłka odkrywcy, albo po prostu tęsknicie za wakacyjnymi wojażami, zapraszamy na wspaniałą podróż do Pszczewa, gdzie odkryjemy część bogatej historii województwa – zachęca przewoźnik.

 

A jakie atrakcje czekać będą na miejscu? Przede wszystkim piękna, lubuska przyroda. Pszczew to bowiem pełna uroku wieś położona nad jeziorem Pszczewskim, jeziorem Duży Szarcz i wymarłym już jeziorem Mielno. Lasy, które zajmują ponad połowę powierzchni gminy Pszczew, skrywają też wiele urokliwych, śródleśnych jeziorek. Czyste wody oraz różnorodność fauny i flory objęte są ochroną od 1986 r., kiedy to po wieloletnich staraniach przyrodników powstał tu Pszczewski Park Krajobrazowy. Będąc w Pszczewie, można podziwiać bujną, okoliczną przyrodę ze wzgórza widokowego. Ponadto swoje kroki warto skierować do Folwarku „Pszczew” oraz Muzeum Regionalnego mieszczącego się w Domu Szewca. Ten charakterystyczny obiekt z połowy XVIII w. zbudowany z drewna i kryty gontem, kryje w swoim sercu czarną kuchnię i autentyczny warsztat szewski z początku XX w. Oczywiście wraz z Polregio można będzie przejść się uliczkami pszczewskiego rynku, a także wstąpić w progi późnorenesansowego kościoła św. Marii Magdaleny.