Pasażer Polregio

We wrześniu Polregio zaprasza w podróż po woj. lubuskim

Polregio rusza z nową edycją akcji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie z pociągami POLREGIO”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 13 września. Bilety na wybrane trasy otrzymać można w cenie od 30 do 40 zł.

– Koniec wakacji wcale nie oznacza końca podróży! Jeśli drzemie w Was żyłka odkrywcy, albo po prostu tęsknicie za wakacyjnymi wojażami, zapraszamy na wspaniałą podróż do Pszczewa, gdzie odkryjemy część bogatej historii województwa – zachęca przewoźnik.

 

A jakie atrakcje czekać będą na miejscu? Przede wszystkim piękna, lubuska przyroda. Pszczew to bowiem pełna uroku wieś położona nad jeziorem Pszczewskim, jeziorem Duży Szarcz i wymarłym już jeziorem Mielno. Lasy, które zajmują ponad połowę powierzchni gminy Pszczew, skrywają też wiele urokliwych, śródleśnych jeziorek. Czyste wody oraz różnorodność fauny i flory objęte są ochroną od 1986 r., kiedy to po wieloletnich staraniach przyrodników powstał tu Pszczewski Park Krajobrazowy. Będąc w Pszczewie, można podziwiać bujną, okoliczną przyrodę ze wzgórza widokowego. Ponadto swoje kroki warto skierować do Folwarku „Pszczew” oraz Muzeum Regionalnego mieszczącego się w Domu Szewca. Ten charakterystyczny obiekt z połowy XVIII w. zbudowany z drewna i kryty gontem, kryje w swoim sercu czarną kuchnię i autentyczny warsztat szewski z początku XX w. Oczywiście wraz z Polregio można będzie przejść się uliczkami pszczewskiego rynku, a także wstąpić w progi późnorenesansowego kościoła św. Marii Magdaleny.

– Nasza wycieczka do Pszczewa wyrusza 13 września o godz. 9:30 ze stacji w Gorzowie Wlkp. – informuje przewoźnik. – Dla podróżnych przewidziany jest słodki poczęstunek powitalny. Po drodze pociąg zatrzyma się w Skwierzynie (przyjazd o 9:54), Wierzbnie (przyjazd o 10:36) i – o godz. 10:47 – zatrzymamy się w Pszczewie. Natomiast całość eskapady zakończy się o godz. 16:15. O tej porze z malowniczego Pszczewa wyruszymy w drogę powrotną do Gorzowa. Planowany przyjazd pociągu: 17:33.

 

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji Gorzów Wielkopolski oraz po wcześniejszej rezerwacji u kierownika pociągu.

Rezerwacja odbywa się drogą e-mailową pod adresem rezerwacja.zielonagora@polregio.pl.

  • W treści maila prosimy o następujące informacje:

    imię i nazwisko,

  • stacja rozpoczęcia przejazdu,
  • telefon kontaktowy,
  • liczba rezerwowanych biletów.

Cennik biletów:

Gorzów – Pszczew – Gorzów: 40 zł,
Skwierzyna – Pszczew – Skwierzyna: 30 zł.