Raport z Polski Wydarzenia

We wrześniu ruszą w Warszawie najnowsze pociągi metra

Zakończone właśnie testy otwierają drogę do wszczęcia procedury dopuszczenia do eksploatacji nowo nabytych pociągów metra dla Warszawy. Dzięki temu przypuszczalnie w połowie września rozpoczną przewóz pasażerów.

Nowe pociągi dla Metra Warszawskiego
Nowe pociągi dla Metra Warszawskiego

pociągi składu Skoda Varsovia to nowoczesne pojazdy dostosowane do aktualnych wymogów bezpieczeństwa. Przystosowano je do przewozu osób z niepełnosprawnościami, wózków dziecięcych, a także rowerów. Jednoprzestrzenne, sześciowagonowe pociągi mogą jednocześnie zabrać na pokład nawet 1500 pasażerów. Jest w nich po 230 miejsc siedzących w dwóch rzędach oraz liczne uchwyty dla pasażerów stojących oraz wszechobecne ekrany informacyjne.

Pierwsze egzemplarze pociągów czeskiego producenta trafiły do stolicy już w kwietniu i stały na Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty. Stąd nocą wyruszały na testy, realizowane przez firmę Škoda Transportation. Po sprawdzeniu prawidłowego funkcjonowania wszelkich systemów, do pracy przystąpili pracownicy Metra Warszawskiego, którzy potwierdzili ich przystosowanie do wymogów metra.