global Tramwaje

Wiener Linien z rekordową liczbą wniosków o zatrudnienie

Rekordowy wzrost wniosków o zatrudnienie odnotowało w ostatnim czasie austriackie przedsiębiorstwo transportowe Wiener Linien. Do rekruterów wpłynęło ok. 15 tys. zgłoszeń – o ponad 3 tys. więcej, niż w podobnym okresie ubiegłego roku.

Fot. Szczecinolog/Tram transport gallery

– Wiener Linien to nie tylko największy obrońca klimatu, ale także kluczowe przedsiębiorstwo, będące kołem zamachowym dla miejskiej gospodarki – mówił Ulli Sima, radny miejskiego transportu publicznego.

 

Nie tylko wzrosła liczba podań o pracę, ale także liczba nowych pracowników. Od stycznia 2020 r. zatrudniono w spółce ponad pół tysiąca osób. To wzrost zatrudnienia o prawie 50 proc. Co czwarte miejsce zajmuje kobieta.

– Bardzo się cieszę, że Wiener Linien jest tak popularnym pracodawcą i że coraz więcej osób chce z nami współpracować, aby chronić klimat – mówi Alexandra Reinagl, dyrektor zarządzająca WL. – Wiedeń się rozwija, a Wiener Linien nieustannie rozbudowuje sieć transportu publicznego. W tym celu potrzebujemy więcej pracowników, którzy mogą wozić Wiedeńczyków do celu podróży w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób.