Aktualności Wydarzenia

Wilkowo, Namysłów – dwa wypadki, ten sam skład

Na przejeździe kolejowym w Wilkowie doszło do zderzenia busa z pociągiem jadącym do Wrocławia.  Paweł Chmielewski, oficer prasowy policji w Namysłowie, podkreślił, że nikt nie został ranny.

Wilkowo, Namysłów – dwa wypadki, ten sam skład
Fot. KPP Namysłów

Do zdarzenia doszło na przejeździe przy stacji kolejowej w Wilkowie. Pod jadący od strony Namysłowa do Wrocławia pociąg osobowy wjechał bus, którym jechały dwie osoby. Nikt nie został ranny. Według wstępnych ustaleń policji na przejeździe nie opuszczono rogatek.

Wilkowo, Namysłów – dwa wypadki, ten sam skład
Fot. KPP Namysłów

Paweł Chmielewski poinformował, że:

Przejazd ma zarówno światła ostrzegawcze, jak i rogatki. Według naszych ustaleń, w momencie gdy samochód wjeżdżał na przejazd, z nieznanych jeszcze przyczyn, rogatki były podniesione, a światła nie działały. Na szczęście pociąg dopiero ruszał ze stacji i uderzył w samochód z niewielką prędkością. Obecnie na miejscu nadal pracują policjanci. Czekamy na przyjazd ekipy PKP, która zgodnie z przepisami kolejowymi podmieni maszynistę uczestniczącego w kolizji.

 

Co istotne to fakt, że to już drugie tego dnia zdarzenie z udziałem tego samego składu. W Namysłowie pod ten skład skoczył młody mężczyzna, który zginął na miejscu.

Toruń: Prace torowe w al. św. Jana Pawła II trwają

Dodaj komentarz