global Wydarzenia

Wiózł na przyczepie 13 osób. Wjechał pod pociąg [ZDJĘCIA]

Traktor z przyczepą, w której jechało 13 osób, zderzył się z pociągiem. Na szczęście nikt nie zginął. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Po zderzeniu traktor wjechał w krzyż św. Andrzeja. Fot. Policja Minden-Lübbecke.
Po zderzeniu traktor wjechał w krzyż św. Andrzeja. Fot. Policja Minden-Lübbecke.

Do zdarzenia doszło w Petershagen w Nadrenii Północnej-Westfalii. Kierowca traktora ciągnął na przyczepie 13 osób. Pokonując przejazd kolejowo-drogowy nie zachował należytej ostrożności i wjechał na tory tuż przed pociągiem osobowym.

Jak donosi niemiecka policja, 44-letni traktorzysta prawdopodobnie się zagapił. Całe zdarzenie już z daleka obserwował maszynista pociągu, który nadał sygnał ostrzegawczy i rozpoczął hamowanie. Skład, który uderzył w traktor, znacznie wytracił wcześniej prędkość.

Uszkodzony został przód traktora. W wyniku uderzenia pojazd odrzuciło na pobocze. Przyczepa z 13 osobami w środku nie została uszkodzona. Nikt też nie odniósł obrażeń. W chwili wypadku w pociągu podróżowały 43 osoby.

Policja ukarała traktorzystę mandatem. Na czas działań funkcjonariuszy linia kolejowa była nieczynna. Pasażerom uszkodzonego składu przewoźnik zapewnił zastępczą komunikację autobusową. Osoby przebywające na platformie traktora do domów wróciły busem.

Dodaj komentarz